Один з найкращих гандболістів в історії світового гандболу, а нині тренер, Талант Дуйшебаєв, провів семінар для запорізьких тренерів, що займаються вихованням юних гандболістів.

Для дитячих тренерів з гандбольних шкіл Запоріжжя напередодні матчу Ліги Чемпіонів “Мотор” — “Віве Кельце” був проведений семінар. Жива легенда світового гандболу Талант Дуйшебаєв поспілкувався із запорізькими тренерами, розповівши про багато важливих нюансів при вихованні спортсменів. Проведення семінару стало можливим завдяки зусиллям Президента Федерації гандболу Запорізької області Геннадія Касая, що провів з Дуйшебаєвим необхідні перемовини.

Під час семінару Талант Дуйшебаєв висловив захоплення та відзначив надзвичайну складність роботи дитячих тренерів, адже спілкуватися з юними хлопцями та дівчатами, правильно налаштувати і в подальшому зробити з них майстрів — надзвичайно важко.  

Серед практичних порад легендарний гандболіст відзначив, що спочатку в гандболі треба навчати дітей найпростішим речам, а саме при грі 2×2, 3×3 —  щоб вони повністю бачили майданчик, приймали вірні рішення, правильно кидали м’яча і т. д.

Також Дуйшебаєв поділився власним досвідом — на його думку дітям до 14 років не варто надто сильно нав’язувати власні думки — зокрема це стосується питань ваги, харчування, дозвілля. Вони мають самі формуватися, як особистості.

Як розповів заступник директора ДЮСШ № 3 Павло Гурковський, такі заходи надзвичайно корисні та потрібні тренерам. 

“Поспілкуватися з легендою гандболу — дорогого коштує. Талант Дуйшебаєв поділився власним досвідом. Особливо важливе  — це психологічний аспект, знайти правильний підхід до хлопців та дівчат. Запалити в них вогонь жаги до професійного зростання, в них мають бути куміри. Відвідування матчів Ліги Чемпіонів — це дуже важливо і, дякуючи нашому керівництву, наразі юні гандболісти можуть побачити вживу поєдинки найкращих команд Європи в Запоріжжі”, — зауважив Гурковський.

Довідка. Талант Мушанбетовіч Дуйшебаєв — гандболіст і тренер з гандболу. Виступав за збірні СРСР, СНД, Росії та Іспанії. Один з найсильніших розігруючих в історії гандболу, в 1994 і 1996 роках визнавався кращим гандболістом світу. Заслужений майстер спорту СРСР.