Завдяки німецькій гандбольній Бундеслізі та місту Дюссельдорф, український гандбольний клуб «Мотор» Запоріжжя зможе зіграти у 2-й гандбольній Бундеслізі в сезоні 2022/23. Чемпіони України проведуть більшість своїх домашніх ігор на арені CASTELLO Düsseldorf . В інтерв’ю D.SPORTS менеджер команди Дмитро Карпущенко розповідає про очікування від виступу команди під час війни, повідомляє «Акцент».

Пане Карпущенко, що означає можливість грати в Дюссельдорфі та у другій гандбольній Бундеслізі для вашого клубу «Мотор» Запоріжжя?

Димитрій Карпущенко: Це, перш за все, означає, що наш клуб може вижити і продовжувати грати. Про проблеми на нашій українській Батьківщині знає весь світ. Тому ми з нетерпінням чекаємо цього виклику та змагань на високому спортивному рівні проти німецьких клубів. Нам потрібні ці змагання не лише для участі в Лізі чемпіонів, що, сподіваємося, буде можливим. А друга гандбольна ліга – дуже хороша ліга.

Коли стане зрозуміло, чи вийде команда в Лігу чемпіонів?

Карпущенко: Завершився етап реєстрації в Лізі чемпіонів. Через кілька днів стане зрозуміло, чи будемо ми там знову.

Як відреагували ваші гравці та тренери, коли почули про рішення, що команда гратиме в Німеччині в сезоні 2022/23?

Карпущенко: Всі були просто задоволені. Звичайно, все це також несе з собою нові спортивні виклики, тому що ми ніколи раніше не грали стільки ігор за один сезон. В українській лізі всього дев’ять команд, у 2-й Бундеслізі зараз 20. Загалом у нас може бути більше 50 ігор. Але зрештою це не проблема, тому що ми дійсно щасливі, що можемо займатися спортом у Дюссельдорфі. І ми надзвичайно вдячні всім причетним, хто зробив це можливим.

Дмитро Карпущенко. Фото: ГК «Мотор» Запоріжжя

Ваша команда в минулому домінувала в українській лізі. На яку позицію розраховуєте у турнирній таблиці 2-ої Бундесліги?

Карпущенко: Навіть якщо наприкінці сезону наші результати будуть вилучені з таблиці, ми можемо пообіцяти, що будемо робити все можливе в кожній грі. Всі хлопці профі, і тому вони завжди хочутьперемагати. Ми також амбітний клуб з амбітним керівництвом ( сміється ). Але від результатів залежатиме і частина зарплат гравців. Тому ми хочемо завершити сезон на якомога вищій сходинці.

Наскільки важко зосередитися на спорті, коли в тебе вдома війна?

Карпущенко: Звичайно, наші думки завжди обертаються навколо того, що відбувається вдома. Ми дбаємо про народ України. Але гандбол може і допоможе нам, щоб ми всі час від часу відчували відволікання. Коли ви працюєте і зосереджені на спорті, ви не постійно перевіряєте інтернет і не думаєте про вибухи та їх смертельні випадки. Спорт корисний для психіки.

Як пройдуть найближчі тижні? Усі гравці прибудуть до Дюссельдорфа до липня, чи не так?

Карпущенко: Це саме так. Деякі вже прибули до Дюссельдорфа, інші їдуть у відпустку з родинами ще на кілька днів. Усі мають бути тут до 16 липня, адже наша передсезонна підготовка починається 17 липня. У серпні є кілька підготовчих ігор, а потім у вересні починається сезон.

Які ваші загальні надії на сезон — також крім чисто спортивних результатів?

Карпущенко: Усі наші надії на мир і перемогу України. Ми хочемо підтримати українських біженців, дати людям надію та показати їм, що український спорт все ще існує. А коли війна буде виграна, ми всі поїдемо додому.